معرفی سیستم گرمایش از کف توسط مشهد دما

سیستم های گرمایش از کف چگونه کار میکنند؟ آیا این سیستم ها باعث آسیب به کف خانه شده؟ چه مقداری هزینه خواهد داشت؟ تعمیرات و نگه داری گرمایش از کف چقدر است؟ از چه اجزایی تشکیل شده است ؟ این سیستم به نسبت دیگر رقبای خود مقرون به صرفه تر است ؟

این ها گوشه ای از سوالات ما است که وقتی میخواهیم یک سیستم گرم کننده خوب برای خانه خود خریداری کنیم از خود میپرسیم.

در این مقاله که توسط تیم مشهد دما نوشته شده است تلاش کردیم تا به این سوالات پاسخ بدیم تا شما را کمک کنیم بهترین خرید خود را انجام دهید. ما آماده ایم تا با ارائه خدمات گرمایش از کف در مشهد بهترین شما باشیم

سیستم های گرمایش از کف یکی از بروز ترین شیوه ها و الگوهای افزایش سطح گرمای خانه می باشد.  نحوه عملکرد آن به حالتی است که گرما از پایبن به بالا حرکت کرده و این روش به طور متوالی در حال تکرار است.

نحوه عملکرد سیستم های گرمایش ازکف - مشهد دما
نحوه عملکرد سیستم های گرمایش ازکف – مشهد دما

 این سیستم که به صورت لوله کشی های با فاصله استاندارد در زیر  کاشی یا سرامیک های کف خانه نصب شده با واسطه آب گرم خانه را گرم میکند. با توجه به تصویر فوق این سیستم گرمایشی میتواند گرمایشی مطبوع و بسیار معمول در فضای خانه ایجاد می کند.

اما به نسبت دیگر روش های گرمایشی (‌نظیر رادیاتور ها ) این روش چون از روش همرفتی تمام جانبه محیط خانه استفاده مینماید. امکان کلافگی و خستگی را در خانه ایجاد کند. اما تمام اینها لذت قدم زدن بر روی محیط گرم و دلنشین زمین را کم نخواهد کرد.

اگر میان انتخاب بین گرمایش از کف و انتخاب سیستم رادیاتور هنوز تصمیم نگرفته اید به شما پیشنهاد میکنیم این مقاله ما در خصوص گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور سر بزنید

حال فرصت ان رسیده تا با آشنایی مزایا و معایب گرمایش از کف معادله را ساده کنیم

گزیده ایی از مزایا

 • ایجاد محیطی گرم و تمام جانبه در خانه
 • قدم زدن بر زمین های گرم و دلنشنین
 • کاهش ۲۰ الی ۳۰ درصدی مصرف انرژی نسبت به رقبا یا بازهی بهتر
 • نداشتن سرو صدا
 • راحتی و عدم الزام رعایت طراحی های خاص برای رادیاتور ها( چون رادیاتور ندارد) و غیره
 • عاری از آلودگی و دوده و غیره
 • بالا بودن راندمان کاری بلند مدت

گزیده ای از معایب

 • بالا بودن هزینه های نصب و اجرا البته بعد از ساخت
 • زمان گرم شدن محیط بسیار بالا
 • عدم توانایی تغییرات بنیادی در کف ساختمان
 • عدم ایجاد تغییرات پس از اجرا کامل
 • گرمایش غیر کنترل آنی ( گاها شده در ابتدای صبح بخواهید گرمایش بیشتر داشته باشید اما در ظهر کمتر این تغییرات دمایی آنی در این سیستم کمی دشواری دارد)
 • در ابتدا چون لوله در کف ساختمان قرار میگیرد و در فضای خانه لوله ها پنج لایه حرکت می کنند؛ باید بدون ایجاد اختلال یا پست بلند نصب گردند و تمامی تاسیسات ساختمانی مانند شبکه برق و انشعابات آب و فاضلاب از زیر این سیستم گرمایش از کف عبور گردد .
 • مدت زمانی که صرفه گرم شدن این سیستم می گردد و به دمای مورد نظر میرسد نسبت به دیگر سیستم های گرمایش بیشتر میباشد ، به دلیل حجم زیاد آب در حال گردش و وجود فضای میان لوله ها با هوای اتاق.  رادیاتور های معمولی عموما زمانی کمتری را به خود در ابتدا اختصاص میدهند. گرمایش از کف به دلیل وجود کاشی ، سرامیک ، پارکت و حجم آب زیاد برای گرم کردن زمان زیادی را به خود در ابتدای روشن شدن سیستم  اختصاص میدهند. 

جهت مشاوره و خرید سیستم گرمایش از کف در مشهد ما آماده خدمت رسانی به شما هستیم

گرمایش از کف مشهد دما
سیستم گرمایش از کف یکی از بروز ترین سیستم های گرمایشی

نکته مهم در استفاده از سیستم گرمایش از کف

نکته ای قابل ذکر در این زمینه این است که در استفاده این سیستم ها دما را نباید به صورت کوتاه مدت افزایش دهیم و به صورت یک بازه ای و بلند مدت آنرا افزایش دهیم.

زیرا باعث آسیب رساندن به زیر سازی و کف سازی  میشود که عموما انبساط دلیل عمده این مورد می باشد. باتوجه به نظر متخصصان حوزه تاسیسات دمای سیستم های گرمایش از کف باید در ابتدا از ۲۰ درجه سانتی گراد با فاصله زمانی ۲ الی ۳ ساعته دما را پنج درجه پنج درجه افزایش بدهید. 

در ارتباط با گرمایش از کف شایعاتی گسترده ای اشاعه داده شده است دال بر حرارات بالای سیستم های گرمایش از کف برای کف پا ضرر خواهد داشت. اما این مورد کاملا غلط خواهد بود زیرا دمای سیستم به صورت معقولی قابل اندازه گیری می باشد. 

معرفی تجهیزات مصرفی در سیستم های گرمایش از کف به شرح زیر می باشد:

۱-لوله های آب

لوله های آب قسمت اصلی سیستم می باشند و این لوله ها هستند که گرما را از پکیج یا آبگرمکن به فضای خانه انتقال میدهند .لوله های مورد استفاده کف دارای انواع مختلفی می باشند ،لوله های فلزی، لوله های پلی پروپیلن ( لوله های سبز رنگ ) و لوله های پنج لایه.

برای اجرای این سیستم از لوله های پنج لایه یکسره استفاده می گردد و دلیل استفاده از لوله های پنج لایه بدون اتصال، جلوگیری از هر گونه نشتی آب غیر عمدی است.

لوله های پنج لایه پلیمیری با طول عمری معادل پنجاه سال و متحمل شدن دما ۹۰ درجه سانتیگراد و فشار بالای ده بار باعث نمونه توسعه یافته دیگر لوله ها می باشد.

به دلیل وجود خطاهای انسانی در نصب و بستن اتصالات امکان وجود نشتی آب وجود دارد و این باعث استهلاک و خرابی ساختمان ها میگردد.

لذا استفاده از لوله های پنج لایه بدون اتصال در اجرا سیستم از ضروریات این حوزه می باشدو در سیستم های گرمایش از کف هرگز نباید لوله ها را از روی یکدیگر عبور داد قبل از اجرای سیستم های گرمایش از کف باید به اندازه ۱۰ سانتی متر ارتفاع توسط عایق های آکاسیوی یا فوم پوشانده شود.

لوله های فلزی از جمله ارزان ترین روش برای اجرای سیستم می باشند و این لوله های  فلزی به نسبت دیگر لوله ها گرما را بهتر انتقال میدهند و نسبت به فشار و دما مقاوم ترند.

اما نکته ای قابل توجه که در خصوص این لوله ها باید مدنظر قرار داد این می باشد که این لوله نسبت به  خوردگی مقاومت کمی دارند و اگر طی سالها  این لوله ها فرسوده شوند باعث بروز آسیب های جدی به ساختمان خواهد شد و هزینه های بسیاری باید برای آن انجام شود.

لوله های فلزی نیز باعث خرابی پکیج و موتور گرمایشی است که امروزه دیگر متداول نیست.

۲- کلکتور

کلکتور گرمایش از کف
کلکتور سیستم گرمایش از کف و سیستم رادیاتوری

کلکتور به مانند یک جعبه تقسیم عمل میکند. کلکتور باعث ایجاد جریان یکنواخت در تمامی بخش ها خانه یا سیستم ها گرمایش میشود.کلکتور همچنین ایجاد قسمتی مرکزی در سیستم آب رسانی است و برای تعمیرات سیستم گرمایش تنها با یستن شیر های آن میتوان اقدام به تعمیر نمود.

کلکتور وسیله ای لوله شکل می باشد که دارای حفره های میباشد که شیر ها به آن متصل میگردد و در سر شیر ها لوله های پنج لایه متصل میگردند. 

۳- شیر برقی 

۴- شیر هواگیری اتوماتیک

۵- ترموستات یا دما سنج داخل محیط 

۶- شیر زانویی

۷-جعبه کلکتور 

۸- عایق 

۹- بست 

۴ نکته مهمی که باید قبلا از اجرای سیستم گرمایش از کف باید مد نظر قرار داد

۴ نکته مهمی که باید در اجرای گرمایش از کف باید دقت کرد

۱- طراح سیستم گرمایش از کف

مشاور گرمایش از کف شما |مشهد دما
مشهد دما مجری و مشاور سیستم گرمایش از کف

در اجرای سیستم گرمایش از کف باید با مشاوران ، متخصصان و مجریانی که در زمینه تاسیسات و گرمایش متبحر هستند استفاده کرد. زیرا اگر در طی اجرای سیستم اختلالاتی رخ دهد باعث بروز هزینه های جبران ناپذیر خواهد شد.

گاها بعضی از این سهل انگاری ها و عدم توجه ها به جزئیات و مسائل مربوط به گرمایش از کف مانند پیچ ها و خم ها اختلال های در فرآیند کاری سیستم ایجاد خواهد کرد.

۲- طرح

طراحی مناسب و نوع چیدمان لوله ها در راهرو ها در اتاق خواب ها در سرویس ها باهم متفاوت است. گاها این تفاوت ها با مزاج مصرف کننده تامین میشود. که این وظیفه طراح است تا بهترین نوع طراحی را برای خانه انتخاب نماید

نقشه و سیستم های مختلف طراحی گرمایش از کف
نقشه و طراحی سیستم گرمایش از کف

۳- اقلیم

گزینه دیگر مهم در اجرای گرمایش از کف اقلیم می باشد. با توجه به میزان نوسانات دمایی شهرستان مشهد در طول روز گاها استفاده از گرمایش از کف در این شهرستان توصیه نمیشود و علت عمده آن هم به خاطر اختلاف دمایی صبح ها ( صبح های سرد) ظهرها ( نسبتا گرم ) در فصلی نظیر پاییز است.

لذا به دلیل اینکه گرمایش از کف به مدت زمانی زیاد برای کاهش یا افزایش گرما نیاز دارد، به همین جهت مشاوران و متخصصان تاسیسات این سیستم را برای شهرستان مشهد مورد نظر نمیدانند.

۴- اجرای سیستم های آبرسانی و تاسیسات داخل خانه قبل از اجرا این سیستم

به دلیل اینکه در طول زمان ساخت ساز امکان آسیب رسیدن به سیستم گرمایش از کف بسیار بالاست. حتما توصیه شده است. که اجرای سیستم در بعد از تزئینات سقفی و عملیات آبرسانی و گاز رسانی باشد. تا ریسک آسیب دیدن سیستم به کاهش برسد.

مشهد دما یک تیم متخصص در اجرا و فروش سیستم های گرمایش از کف می باشد که در راستای ایجاد و بهبود هوای مطبوع خانه شما سالها تجربه آموخته و با بروز ترین امکانات حاضر به ارائه خدمت و همراهی شما در مسیر خرید این سیستم در مشهد می باشد.

گرمایش از کف در مشهد به تازگی عرصه جدید به خود دیده و نیاز به تیم قوی در کنار شما وظیفه ما است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 30 میانگین: 4.9]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *