راهنمای خرید بهترین رادیاتور

همه ما میدانیم که خرید کردن با این همه معضلات کاری و درگیری ها؛ کاری وقت گیر و مشغول کننده است. اما نباید فراموش کنیم یک مشاور خوب رایگان به موقع کنار شما میتونه حال خریدتونو عوض کنه. مشهد دما تیم متخصص است که سالها در زمینه گرمایش و سرمایش آزمون پس داده و امروز در مقابل مشتریان خودش همراه با رضایت شناخته میشه. ما آماده هستیم تا در هر لحظه که حتی سوالی در خصوص خرید رادیاتور داشتید از ما بپرسید تا اطلاعات دقیق سریعی خدمت شما ارائه کنیم.

در این مقاله تلاش کردیم تا در راستای معرفی محصول رادیاتور و انواع آن این سوالات را پاسخ بدیم که چرا باید از پره ای یا پنلی استفاده کنیم ؟ رادیاتور بهتر است یا گرمایش از کف ؟ و در نهایت معرفی کامل سیستم گرمایش رادیاتور و انواع آن.

مشاوره خرید رادیاتور تخصص اصلی مشهد دما است که آن رایگان در اختیار شما قرار داده ایم. تنها کافی است روی بنر زیر کلیک فرمایید و با همکاران ما تماس بگیرید تا شفاهی به هرآنچه نیاز دارید دست پیدا کنید.

جهت مشاوره و خرید انواع رادیاتور ها کلیک نمایید.

رادیاتور چیست؟

رادیاتور دستگاهی فلزی و یا نافلزی است که نوع آن بسته به مکان مورد کاربردش میتواند تفاوت داشته باشد. به طور معمول این وسیله انتقال دهنده ی آب نیز هست. به عنوان مثال در خودروها، موجب خنک کردن آب برگشتی موتور می باشد.

از جنس های آن میتوان به آلومینیومی، مسی، فولادی وچدن اشاره کرد.

یقینا مس بهترین انتقال دهنده گرما می باشد ولی به دلیل گرانی آن، مقرون به صرفه نخواهد بود. بنابراین آلومینیوم بهترین جایگزین خواهد بود که فلزی ضد زنگ و سبک ارزشمند است. اما با پیشرفت تکنولوژی و صنایع امروز رادیاتور های فولادی با مقاومت بالا و ضریب حرارتی مطلوب هم وارد بازار شده اند.

رادیاتور های با ورقه های آهنی در عین حال که با ضخامت های خیلی باریک تولید میشوند. بسیار مقاوم نسبت به خرابی ها و نشتی های آب هستند. این رادیاتور ها اگر از جنس مطلوبی برخوردار می باشند. که تا حدودی محافظ پکیج گرمایشی هم هستند و آب در حال گردش سیستم را تا حدودی تمیز و بدون گاز نگه خواهند داشت.

نحوه عملکرد سیستم گرمایشی رادیاتور

بطور کلی آب گرمی که در موتورخانه ساختمان توسط دیگ ها و مشعل یا پکیج های دیواری تولید میشود. این آب گرم را توسط پمپ به داخل خانه منتقل میکند. سپس به تدریج ،آب گرمای خود را از طریق رادیاتور به خانه منتقل مینماید. این چرخه بارها و بارها تکرار میشود تا فضای خانه را به گرمایی دلنشین تبدیل کند.

نکات مهم قبل از خرید رادیاتور !!

#1 میزان مساحت خانه شما

 • در خصوص خرید رادیاتور باید به میزان فضایی که قرار است رادیاتور و سیستم پکیج دیواری آنرا گرم کند توجه کرد.
 • طبقه اول بودن یا باز بودن اطراف ساختمان.
 • میزان شیشه های بکار رفته در خانه.
 • میزان هوای پرت در دفاتر که توسط کارشناس مشهد دما محاسبه میگردد.

#2 کیفیت ساخت

توجه به کیفیت ساخت، نوع جنس، ضخامت کونوکتور ها، ضخامت ورق و رنگ در رادیاتور های پنلی و جوش های رادیاتورها که به خوبی انجام شده باشد.

کونوکتور های رادیاتور پره ای

#3 برند

انتخاب رادیاتور با کیفیت مناسب به برند آن هم بستگی دارد. عموما برند های که در بازار حضور دارند دارای کیفیت قابل توجه رو به بالایی هستند و توجه به نوع برند خریداری قطعا برای شما خریدی مطلوب را رقم خواهد زد.

#4 ضریب گرمادهی یا حرارتی ( Kcal )

ضریب گرمادهی یا حرارتی معیار است که با واحد کیلو کالری شناخته میشود. این ضریب یا معیار عموما بر روی بسته محصولات گرمایشی چاپ شده است. این رقم بسته به متراژ رادیاتور ها متفاوت خواهد بود.

به خودی خود ضریب حرارتی اطلاعاتی از کیفیت ساخت و نوع ورق به کار رفته به صورت مستقیم به شما ارائه خواهد کرد. و هرچه این رقم بالاتر باشد نشان دهنده توان حرارتی بالای رادیاتور می باشد.

#5 آرم استاندارد

محصولات که دارای آرم استاندارد می باشند از حداقل کیفیت در ساخت برخوردار هستند و خرید محصولاتی با نشان استاندارد از خرید محصولات بدون استاندارد مناسب تر است.

نشان استاندارد ایران
نشان استاندارد

#6 در خرید رادیاتور به انواع آنها دقت کنید

در ادامه به انواع این رادیاتور ها خواهیم پرداخت

• رادیاتور پره ای(آلومینیومی)

رادیاتور پره ای مشهد دما
رادیاتور پره ای

به طور معمول یکی از رایج ترین و محبوب ترین روش های گرمایش در منزل را میتوان به رادیاتور های پره ای یا آلومینیومی اختصاص داد.

رادیاتور های پره ای را میتوان به عنوان نسل دوم رادیاتور ها شناخت و از همه مهم تر این است که جنس این نوع رادیاتور ها آلومینیوم می باشد.

وزن رادیاتور پره ای به طور میانگین از حدود ۹۰۰ گرم تا ۱۲۰۰ گرم بسته به نوع پره رادیاتور، شرکت سازنده و مدل رادیاتور متغیر خواهد بود.

نوع رادیاتور پره ای به دلیل آن که هر پره را باید جداگانه ریخته گری کرد و هزینه نیروی انسانی و دستگاهی زیادی به خود اختصاص میدهد. تقریبا از لحاظ قیمتی میتوان این گونه گفت که وزن هر پره ضرب در دو تا دو نیم هزینه ساخت میشود تا قیمت تمام شده محاسبه گردد.

کارکرد رادیاتور پره به این صورت میباشد که متشکل از چند پره به هم متصل شده است که شما می توانید به انتخاب خوب و زیر نظر تکنسین فنی آن ها رادکم یا زیاد کنید و محدودیتی ندارد ولی توصیه میشود از 25 پره در هر محل نصب بیشتر نشود زیرا شما دچار افت فشار و گرما می شود به این دلیل که طول رادیاتور زیاد میشود .

اتصال رادیاتور ها به این صورت می باشد که هر پره نیاز به دو عدد مغزی سایز 1 اینچ و دو عدد واشر گرینگریت سایز 1 اینچ دارد و به وسیله آچار رادیاتور پره ای به هم متصل می شود و اصطلاحا کوبل میگردد .

رادیاتور پره ای

ویژگی های رادیاتور پره ای

 • رادیاتور های پره ای در دو ارتفاع 55 و 35 تولید می شود و قابل عرضه می باشد.
 • بازده حرارتی هر پره رادیاتور از 95کیلو کالری تا 179 کیلو کالری متغییر است.

مزایا

۱- ضریب حرارتی بیشتر

۲- سبک بودن رادیاتور پره ای نسبت به پانلی (فولادی )

۳- مقاومت زیاد در برابر رطوبت

۴- امکان تعویض و اضافه نمودن قسمتی از رادیاتور

۵-تنوع در طرح و شکل ظاهری

۶-آلمینوم به دلیل آنکه از فلزات رنگی می باشد ارزش افزوده بالا تری در پایان دروره اسقاط خواهد داشت.

معایب

۱- پر هزینه بودن آن به دلیل فلز آلومینیم

۲-ناهماهنگ بودن آن با مس پکیج(موجب خوردگی مس پکیج خواهد شد)

۳-امکان نشتی دادن از بین پره ها (به دلیل این که جنس مغزی های واسط رادیاتور از جنس فولاد می باشد و خود رادیاتور از جنس آلمینوم می باشد انبساط و انقباظ تاثیر گذار تر است و احتمال نشتی بیشتر میشود ).

۴-به دلیل جنس رادیاتور ها که از آلومینیوم بوده رادیاتور ها زنگ نمی زند ولی تولید هیدروکسید آلومینیوم میکند که باعث خوردگی آلمینوم میشود .

۵-امکان شکستن پره ها در اثر برخورد جسم سخت با پره

۶- هواگیری مداوم (به دلیل آن که جنس رادیاتور پره ای از آلمینوم بوده و با برخورد با آب گرم تولید هیدروکسید آلمینوم میکند و پس از انتقال آب به پکیج با مبدل پکیج که جنس آن از مس می باشد تولید اکسیژن میکند و مدام نیاز به هوا گیری دارد.

۷-هزینه لوازم جانبی (رادیاتور های پره ای از رادیاتور های پانلی لوازم های جانبی بیشتری دارند (مغزی واسط پره –واشر گرینگریت –درپوش ماسوره هفت تیکه –بست پرچمی – مغزی فنری – شیر زانو –پایه رادیاتور پره ای )

۸- نظافت و تمیز کردن رادیاتور های پره ای نسبت به رادیاتور های پانلی بسیار سخت تر و زمان بر تر هست به دلیل شیار شیار بودن آن ها

رادیاتور فولادی

رادیاتور فولادی مشهد دما
رادیاتور فولادی

نصب این روش به طور معمول به روی دیوارهای سبک توصیه نمیگردد. بنابراین سبب بر این میشود که نصب آن نیاز به پایه های مخصوص داشته باشد.این روش قابل استفاده برای تاٌمین گرمای اماکن است که از ورقه های فولاد تولید شده است واکثر آنها از پوشش خارجی پلی استرین تولید شده است تا در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم باشد.

• رادیاتور پانلی

رادیاتور مشهد دما
رادیاتور پنلی

نسل بعدی و توسعه یافته این رادیاتور های فولادی رادیاتور های پنلی می باشد که خود را نسبت به رادیاتور فولادی پیش انداخته است. رادیاتور پنلی مزایای بسیار و همچنین معایب اندکی دارد. این نوع رادیاتور بازده گرمایی به حدود ۲۱۰۰ تا ۲۲۰۰ کالری انرژی تولید میکند.

مزایا

 • تمیز کردن بسیار راحت
 • عدم آب ریزی استهلاک مرتبط با پره ای
 • مقاومت بالا
 • عدم ایجاد گاز در مدار گرمایشی
 • ضمانت های بلند مدت نزدیک ۱۰ سال و بیشتر

معایب

 • مانند رادیاتور پره ای قابل افزایش نیست.
 • بازده گرمایشی کمتر به نسبت به پره ایی ؛ زیرا رادیاتور های پره ای عموما از آلمینویوم ساخته میشوند و رادیاتور پنلی از فولاد. اما نقطه عیب با طراحی خاص رادیاتور های پنلی که دارای کنوکتور و نقطه تماس بیشتر هستند. پوشش داده شده است.

• رادیاتور قرنیزی

رادیاتور قرنیزی مشهد دما
رادیاتور قرنیزی

این روش را میتوان به عنوان یکی از جدیدترین نسلها در صنعت تاسیسات دانست که به طور هوشمندانه تعداد زیادی از معایب دیگر سیستم ها را پوشانده است که میتوان به مصرف بسیار کم و به صرفه و همچنین سرعت در گرمایش آن اشاره نمود.

این سیستم از از جنس آلیاژ آلومینیوم ساخته شده که با فرمی زیبا،جایگزین قرنیز های مرسوم میشود و این سبب میشود که پشت این پوسته بتوان رادیاتور های طولی را جاساز کرد بنابراین قرنیز تبدیل به یک سیستم گرمایشی خواهد شد.

• رادیاتور حوله خشک کن

رادیاتور حوله خشک کن

این سیستم به طور معمول در فضای حمام و یا سرویس های بهداشتی نصب می شود که شاید جنبه ی تزئیناتی نیز داشته باشد.این سیستم به گونه ای طراحی شده است که به آسانی میشود بر روی دیوار نصب نمود.از کاربرد های می شود به خشک کردن حوله ها یا لباس های کوچک اشاره کرد و نیز حوله خشک کن ها میتوانند در عین گرم کردن فضا رطوبت تولید شده در حمام را از بین ببرد.

انواع آن ها برقی و یا آبی است که  انواع آبی آن ها،سیستم به وسیله پکیج یا موتور خانه کار میکنند.

تهیه رادیاتور در مشهد دما یک فرآیند راحت ساده است تنها با تماس میتوانید بهترین گزینه را خریداری نمایید.

تیم مشهد دما

هواگیری به  چه روشی انجام میشود؟

ابتدا به بهتره به این سوال پاسخ دهیم که کی باید هواگیری کرد ؟

اگر مشاهده کردید که یک یا چند رادیاتور گرم نمیشوند یا نیمی از رادیاتور ها سرد هستند. علت این مشکل پیش آمده حبس شدن هوا در داخل رادیاتور ها می باشد.

جهت هواگیر رادیاتور این کار بسیار آسان است فقط کافیست در ابتدا دستگاه(پکیج) را خاموش کرده و سپس بعد از گذشت دقایقی از طریق پیچ هواگیری که در انتهای سیستم می باشد،کار هواگیری را انجام داده و در انتها دستگاه را بین ۱ تا ۱٫۵ بار تنظیم کرده و مجدداً دستگاه را روشن کرد.

مشهد دما با ارائه تمام برند ها از جمله ایران رادیاتور بوتان لورچ و غیره آماده ارائه خدمت به شماست تا بهترین رادیاتور را در مشهد خرید کنید.

آیا رادیاتور پنلی بخرم یا رادیاتور پره ایی در مشهد دما چه توصیه میشود؟

با توجه به مصرف بالا از این سیستم گرمایشی سوال درباره اینکه کدام نوع میتواند بهترین سیستم باشد رخ میدهد.تفاوت این دو را میتوان از مطالب زیل متوجه شد:

میزان گرمایش:

یکی از مهم ترین مطالب در ذهن خریدار عزیز مقایسه میان گرمایش این دو می باشد. زیرا مصرف  کننده تمایل بر این دارد که بهترین گرمایش را از سیستم دریافت کند.

در این نوع سیستم ها واحدی به نام بازده حرارتی وجود دارد و نشان دهنده میزان انتقال حرارت می باشد،به عنوان مثال ۱۰۰ سانت رادیاتور پنلی ۱۸۳۲ کیلوکالری بر ساعت بازده حرارتی دارد در مقابل ۱۲ پره ای بوتان وبا همان اندازه بازده حرارتی تقریباً برابر۱۸۹۶ کیلو کالری بر ساعت است.

بنابراین میتوان این نتیجه را داشته باشیم که این دو اندازه های مشابه به یک میزان بازده حرارتی دارند.

کیفیت و ماندگاری:

یکی دیگر از فاکتورها برای خریدار کیفیت و ماندگاری یک سیستم گرمایشی می باشد. رادیاتور پنلی جنس فولاد و انواع پره ای از جنس آلومینیوم ساخته شده است.

همانطور که آشکار است میزان مقاومت فلز فولاد نسبت به آلومینیوم بالاتر است که همین موضوع منجر به این شده است که پنلی دارای ماندگاری بیشتری باشد.

در خرید رادیاتور باید توجه کرد که رادیاتور پنلی به حالت بلوک عرضه میگردد. دیگر نگرانی های نصب رادیاتور پره ایی ها و امکان نشت آب را به همراه ندارد.

به طور معمول رادیاتور های آلمینیومی شاید کارکرد خوبی نداشته باشند. به دلیل نوسانات گرمایی چون نیاز به هواگیری های دوره ای خواهند داشت.

زیبایی:

زیبایی یکی دیگر از مطالب در ذهن خریدار می باشد که کاملاً بسته به عقیده ی فرد خریدار می باشد. ساختار رادیاتور پنلی به حالتی است که بسیار مدرن تر از رادیاتور های دیگر است و سادگی آن کمک میکند که دیزان و فضای خانه را راحت تر نماید. همچنین از نظر بهداشتی و تمیز کردن انواع پنلی بسیار آسان تر از انواع پره ای می باشد.

قیمت:

از دیگر دغدغه های مصرف کننده قیمت وجنس مناسب می باشد که خرید آن مقرون به صرفه باشد.در این باره باید گفت که انواع پنلی با فاصله ی زیادی از انواع پره ای پیشی گرفته اند،شاید این تفاوت قیمت را بتوان در نوع متریال استفده شده دانست زیرا که قیمت فولاد نسبت به آلومینیوم بسیار پایین تر می باشد.

بنابراین با توجه به میزان بازده حرارتی برابر،خرید انواع پنلی از نظر اقتصادی به صرفه می باشد.لازم به ذکر است که در انواع پنلی لوازم نصب در داخل جعبه می باشد اما در پره ای لوازم باید به صورت جداگانه خریداری شود.

با خرید رادیاتور در مشهد دما بهترین خدمات را به شما ارائه خواهیم کرد با مطمعن ترین قیمت ها.

رادیاتور های فانتزی

بر خلاف رادیاتور های پره ای و پنلی که در بالا اشاره شد تعداد دیگری رادیاتور نیز وجود دارد که باعث دو چندان شدن زیبایی فضای داخل خانه میشود. در ادامه به چند مورد از این رادیاتور ها اشاره خواهیم کرد.

شاید این رادیاتور ها نظر شما را نسبت به رادیاتور ها عوض کنه و از آنها به عنوان وسیله ای برای دکر خان استفاده کنید.

یکی از اولین رادیاتور هایی که در مشهد توسط تیم ما طراحی و توزیع میشود. رادیاتور های شیشه ای است که با هر رنگ و طرحی خاص قابل تولید هست.

رادیاتور شیشه ای

رایاتور شیشه ای

جهت خرید و طراحی رادیاتور شیشه ای یا قاب روی رادیاتور میتوانید با تیم طراحی مشهد دما در تماس باشید.

رادیاتور دکوراتیو

از زیبا ترین و خاص ترین دیگر رادیاتور ها رادیاتور های دکوراتیو هستند. که با طراحی های خاصی وارد بازار شده اند. این رادیاتور های حتی به تعداد محدود و شخصی سازی شده نیز تولید میشوند. رادیاتور های دکوراتیو میتوانند از آلیاژ های خاصی تولید شده باشند اما در اکثر این رادیاتور ها یا از آلومینیوم یا آهن استفاده میشود.

روش محسابه رادیاتور های پنلی و پره ای جهت خرید رادیاتور در مشهد ( نسبتا سرد سیر) ؟

در این قسمت قصد داریم تا بهترین روش محاسبه متراژ رادیاتور مورد نظر را شرح دهیم تا دقیق ترین مقدار رادیاتور را برای منزل خود تهیه کنید.

رادیاتور بسته به نوع و طراحی و ضریب حرارتی که تولید و عرضه میشود متفاوت خواهند بود. به دلیل تنوع زیاد محصولات گرمایشی خصوصا رادیاتور ها محاسبه میان آنها گاها دشوار خواهد، اما جایی برای نگرانی وجود ندارد میتوانید از مشهد دما مشاوره بگیرید و بهترین نوع را در منزل خود داشته باشید.

از پر فروش ترین رادیاتور ها رادیاتور های پنلی هستند که این رادیاتور ها در سایز های مختلفی عرضه بازار میشوند. ۶۰ سانت، ۸۰ سانت، ۱۰۰ سانت، ۱۲۰ سانت، ۱۴۰ سانت، ۱۶۰ سانت.

نحوه محاسبه رادیاتور پنلی

محاسبه دقیق میزان بازده گرمایشی رادیاتور فاکتور مهمی در خرید رادیاتور می باشد.در ادامه به این مهم پرداخته ایم.

میزان رادیاتور پنلی لازم  = توانایی گرمایشی هر متر رادیاتور پنلی(‌که در روی جعبه آنها قید شده است) ÷ (130 × متراژ )

توان گرمایشی یا ظرفیت گرمایشی مقداری است معین. این مقدار توسط شرکت تولید کننده بر روی بسته بندی آن یا روی رادیاتور حک شده است که با استفاده از آن میتوانید میزان رادیاتور پنلی مورد نیاز خود را محاسبه کنید.

نحوه محاسبه رادیاتور پره ایی

مورد مهمی که در خصوص محاسبه رادیاتور پره ایی باید در نظر گرفت این است که اگر میزان توان گرمایی رادیاتور ها را بالا در نظر بگیرید. میتوانید میزان آب گرم ورودی از پکیج به رادیاتور ها را کاهش دهید. اما اگر در محاسبات میزان توان گرمایی را پایین در نظر بگیرید، امکان دارد در گرمایش دچار مشکل بشوید.

باید در نظر داشت که بازده حرارتی ۱۰ پره رادیاتور حدود ۱۲۶۰ کلول کالری به حالت میانگین است. که البته برای این مقدار از گرما باید حرارت آب بین 70 تا 90 درجه سانتی گراد باشد و دمای میانگین محیط خانه هم نباید کمتر و یا بیشتر از حدود 18 درجه سانتی گراد باشد.

این نکته خارج از ذهن نیست که در محاسبه و انتخاب رادیاتور های پره تجربه و تخصص کافی مسئله مهم است. مشهد دما آماده خدمت رسانی به شماست.

به عنوان مثال برای منزلی ۱۵۰ متری به ازای هر یک متر مربع ، ۹۵ کیلو کالری برای اقلیم معتدل و ۱۱۰ کیلو کالری برای اقلیم سردسیر نیاز می باشد.
با توجه به متوسط استاندارد ها هر پره رادیاتور حدودا از ۱۱۰ تا ۱۶۵ کیلو کالری است. که بسته به انتخاب مصرف کننده به نسبت کیفیت متفاوت خواهد بود.

با معیار رادیاتور پره ای مدل کال ایران رادیاتور باضریب حرارتی 152 کیلو کاری بر ساعت که محاسبه شود .

تعداد رادیاتور مورد نظر =ضریب حرارتی رادیاتور مورد نظر تقسیم بر استاندارد اقلیم آب هوایی *متراژ مسکونی

به عبارتی میشود


105/5=152÷110×150 پره مورد نیاز شما با در نظر گرفتن مدل کال ایران رادیاتور حدود 106 پره مورد نیاز میباشد

مشهد دما آماده خدمت رسانی به شما جهت طراحی دیزاین مسیر های لوله کشی و فروش انواع رادیاتور لطفا با ما تماس حاصل کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 223 میانگین: 5]

23 پاسخ

 1. بابت نصب پکیج و رادیاتور ها واقعا کارشون تمیز به موقع بود ممنون از مشهد دما و از خریدی که کردم و بابت راهنمایتون برای خرید پکیج خیلی ممنونم واقعا عالی بود

 2. ممنون به خاطر ارسال به موقع و نصب سریع، در ضمن همکار هاتون با احترام و شخصیت بودن حتی مشکل یخچالمون رو هم حل کردن.

  1. ممنون از شما جناب این باعث افتخار ماست
   خوشبختانه همکاران ما چون سوابق متعددی دارند بسیار در ضمینه های مرتبط تبحر دارند.

 3. سلام من امروز از مشهد دما خرید کردم و از من خواستن نظر خودم رو براشون بنویسم
  اول این که واقعا کار جالب و زیبایی دارن انجام میدن که این نشون میده نظر مشتری براشون مهم هست
  دوم این که من امروز بعد از ظهر از چند مغازه قیمت گرفتم که مشهد دما از همه پایین تر توی بعضی جنس ها برابر بود قیمت هاشون
  سوم این که واقعاً ممنونم برای توضیحات کامل و جامع ای که در فروشگاه در اختیار من گذاشتن
  چهارم برخورد بسیار خوب و محترمانه
  پنجم ارسال بار به صورت آنی من این پنج ستاره رو به خاطر این پنج موضع دادم
  ممنون

  1. باعث افتخار ماست امیدوارم در آینده بهترین از این ها برای شما باشیم جناب حامدی
   ممنون از اعتمادتون به ما

 4. باسلام
  از مشهد دما بخاطر مطالب مفیدشون در سایت تشکر میکنم من با راهنمایی که از این سایت گرفتم تونستم برای خرید یک پکیج و رادیاتورهای خوب اقدام کنم
  من از شما متشکرم بخاطر
  – راهنمائیهای مفیدتون در هنگام خرید
  – قیمت مناسبتون
  – ارسال بموقع و دقیق
  – نظر کارشناسانه و درستتون
  امیدوارم همیشه موفق باشید.

 5. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم هواگیری رادیاتور ها چطوری باید انجام بدم ممنون میشم اگر کمک کنید

  1. سلام دوست عزیز
   هواگیری رادیاتور ها از طریق شیر هواگیری که در رادیاتور ها موجود میباشد میتوانید این کار را انجام دهید
   روش هواگیری به این صورت میباشد که همیشه سمت مخالف شیر رادیاتور شیر هواگیری قرار میگیرد یا بهتربخواهم توضیح دهم مخالف شیر بزرگ رادیاتور سمت بالا همیشه شیر هواگیری قرار دارد که شما میتوانید با استفاده از یک آچار هواگیری یا یک فازمتر هوای داخل رادیاتور ها را تخلیه کنید

  1. با سلام خدمت شما همراه عزیز
   بله پایه برای زیر رادیاتور چه از نوع پنلی و چه از نوع پره ای وجود دارد که شما میتوانید آن را به روی زمین گذاشته و سفت کنید تا به سطح رادیاتور شما برسد پایه زمینی رادیاتور ها از استقامت بالای برخوردار هستند و باعث میشوند که رادیاتور بهنر مهار شود به دیوار

 6. سلام و درود توان حرارتی بالاتر پره‌ها چه مزیتی برای مصرف‌کننده ایجاد می‌کند؟

  1. با سلام خدمت شما دوست و همراه عزیز
   باعث می‌شود تا فضای مورد نیاز با تعداد پره کمتری به دمای مطلوب برسد؛ بنابراین بلوکهای رادیاتور کوچکتری استفاده شده و فضای کمتری توسط رادیاتور اشغال می‌شود و در نتیجه با توجه به خرید تعداد پره کمتر، هزینه مصرف‌کننده نیز کاهش می‌یابد.

 7. سلام و درود خسته نباشید میخواستم بدونم هزینه جانبی رادیاتور چقدر است ؟

  1. سلام همراه عزیز مشهد دما
   هزینه ی نصب هر بلوک رادیاتور به عهده مشتری است.که به طور میانگین بین 40 تا 60 هزار تومان می باشد
   با توجه به اینکه نصب رادیاتور رایگان نیست لذا مشتری میتواند نصب آن را به لوله کش محلی بسپارد.
   هزینه ی لوازم نصب هر بلوک رادیاتور به عهده مشتری است.
   در صورتی که مشتری از این فروشگاه فقط رادیاتور خریداری نمایند (بدون پکیج شوفاژ دیواری) هزینه ی ارسال رادیاتور به عهده مشتری است. فقط و فقط هزینه ی ارسال رادیاتور به همراه پکیج دیواری در شهر مشهد رایگان بوده و توسط این فروشگاه پرداخت میشود.
   در صورتی که مشتری از این فروشگاه فقط رادیاتور خریداری نمایند (بدون پکیج شوفاژ دیواری) هزینه ی ایاب و ذهاب نصاب به عهده مشتری است.
   هزینه ی ارسال رادیاتور جداگانه و هزینه ی ایاب و ذهاب نصاب نیز جداگانه می باشد.
   مدت ضمانت رادیاتورپانلی از ده سال (10 سال) تا پانزده سال (15 سال )می باشد.

  1. سلام خدمت شما همراه گرامی مشهد دما
   به علت واکنش آبگرم داخل رادیاتورها با فلز آلومینیوم یک واکنش شیمیایی رخ میدهد که
   منجر به بوجود آمدن گازی می شود که به اصطلاح به آن هواگرفتن رادیاتور می گویند.
   هواگرفتن رادیاتور منجر به این میشود که راندمان رادیاتور پایین بیاید و تعدادی از پره های رادیاتور گرم نشود.

  1. سلام همراه عزیز مشهد دما
   این مشکل به این علت است که جنس رادیاتور ها آلمینوم و مبدل پکیج مس می باشد و آلمینوم با مسن تولید گاز هیدروکسید میکند که باعث می شود مدام شما رادیاتور ها را هواگیری کنید
   در صورتی که بارها و بارها رادیاتورها را هواگیری کنیم و باز ببینیم بعد از مدتی هوا میگیرد راه حل استفاده از مایع محلول رسوبگیر است . بدین صورت که مایع محلول رسوبگیر را در مسیر رفت رادیاتور میریزیم. باید توجه داشت که پس از ریختن این مایع در مسیر گرمایش نباید در این مسیر هیچ جا نشتی وجود داشته باشد و پکیج شوفاژ دیواری نیز بایست کاملا آببند باشد و نشتی در زیر آن و قطعات پکیج وجود نداشته باشد . زیرا در این صورت مایع محلول رسوبگیر از مسیر گرمایش در اثر مرور زمان خارج می شود. بهتر است تزریق مایع محلول رسوبگیر توسط سرویسکار مجاز صورت بگیرد.

 8. سلام .ممنون از سایت خوبتون.2تاسوال داشتم اول اینکه مدل پنلی فقط 1دونه است؟منظورم اینه ضخامت های مختلفی برای پنلی وجود داره یا نه فقط1نوعه ضخامتش؟
  ودوم اینکه اگر اشغالی یا اب بریزن داخل رادیاتور پنلی میشه تمیزش کرد؟چون سوراخاش بالای رادیاتوره وعین پره ای نیست که از کناره هاش بیافتد اگر اشغالی ریخت روش.مثلا اگر احیانا شیئ ریزی افتاد توش چه اتفاقی میفته؟ممنون میشم راهنمیای بفرمایید

  1. با سلام و احترام در پایین رادیاتور های پنلی فضا باز می باشد و ضایعات ریخته شده به زمین زیر رادیاتور خواهد افتاد.
   عموما نیازی به تمیز کردن نمی باشد اما در صورت نیاز می توانید پنل بالای رادیاتور را باز نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *