خرید بهترین پکیج در مشهد

خرید پکیج درمشهد به عنوان یک شهر با زمستان های سرد و تابستان های گرم و نوسان دمای بالا در طول روز شب. خرید یک پکیج مناسب شاید کاری دشوار به نظر بیاید. پکیج وسیله گرمایشی است که به عنوان قلب تپنده سیستم گرمایش منزل در نظر گرفته میشود. این وسیله مهم در خانه میتواند در سردی زمستان گرما را به خانه بیاورید و با انتخاب مناسب و دقیق، بهترین نوع این سیستم، دیگر نگران سردی اتاق فرزند و محل آرامش زندگی خود نباشید.

حال شاید برای پیدا کردن بهترین پکیج گرمایشی دچار مشکل شده باشید یا هنوز اقدام به خرید نکرده اید. اینجا مشهد دما آماده خدمت رسانی به شما و ارائه بهترین خدمات است تا برای شما بهترین و مناسب ترین سیستم گرمایشی را انتخاب کند تا نگران روز های سرد زمستان نباشید.

در این مقاله تلاش کردیم تا با ارائه اطلاعات دقیق شما را در خرید پکیج مناسب در مشهد بیشتر و بهتر یاری نماییم.

خرید پکیج در مشهد توسط ما
بهترین مشاور شما در خرید پکیج

در ابتدا برای فهم بهتر موضوع با این سوال شروع خواهیم کرد که :

پکیج گرمایشی یا دیواری چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

پکیج وسیله ای گرمایشی است که به کمک آن میتوان از شر سیستم های بزرگ و شلوغ موتور خانه ایی و آیگرمکن های بزرگ مخزنی و فوری وهمچنین از بخاری های بسیار خطرناک جان در کند.

به واسطه افزایش تولیدات و پیشرفت صنعت داخلی کشور این سیستم های گرمایشی بزرگ جایه خود را به سیستم های کوچک به ابعاد کمتر از یک متر داده است که در داخل کابینت ها و یا تراس قابل نصب است.

پکیج ها دارای انواع گوناگونی می باشند که این سیستم به مبنا هایی نظیر ظرفیت و کاربری آنها متفاوت خواهد بود. به نکاتی هم باید در خرید پکیج توجه کرد که با کمک ما در مشهد میتوانید صاحب بهترین پکیج گرمایشی شوید.

نحوه عملکرد پکیج به چه صورت است؟

پکیج ها دو وظیفه اصلی را به عهده دارند 1-آب گرم مصرفی یا همان آب گرمکن های قدیمی    2- آب گرم سیستم مدار گرمایشی (رادیاتور – گرمایش از کف – فن کوئل )

نحوه عمکلرد پکیج در حالت تابستانه یا آب گرم مصرفی به این صورت است که زمانی که پکیج روشن میشود و شروع به کار میکند. با باز کردن شیر آب گرم هم زمان است.

نحوه عمل کرد مثل آب گرمکن های فوری به این حالت است که وقتی شیر آب گرم را باز میکنید سیستم خودکار پکیج مشعل را روشن کرده و شروع به گرم کردن لوله ها و آب مینماید به سریع ترین حالت آب را گرم میکند.

در زمستان پکیج به حالت زمستانه یا به عبارتی دیگر به حالت سیستم گرمایش مدار بسته میروند که  تا زمانی که کار بر یا اوپراتور ان را روی حالت تابستانه نگذارد پکیج همیشه گرم است زیرا باید آب گرم مدار گرمایش یا همان سیرکوله شدن آب مدار گرمایشی  رادیاتور ها را تامین نماید.

در تابستان عموما پکیج ها به حالت تابستانه یا (ابگرمن )هستند که بسته به نوع پکیج تک مبدل یا دو مبدل کارایی متفاوت خواهد بود.

معرفی پکیج های تک مبدل و دو مبدل (‌آيا پکیج تک مبدل بگیریم و یا دو مبدل)؟

پکیج تک مبدل

پکیج تک مبدل به نوعی از پکیج گفته می شود که تمامی لوله های آب گرم مصرفی رادیاتور و مصرف آب گرم از یک مبدل که در تماس مستقیم با شعله آب گرم می باشد قرار دارد.

این پکیج ها در حین مصرف آب امکان دارد آب گرم با نوسان بیشتر داشته باشد (یا به عبارتی وقتی از اب مصرفی (ابگرمکن )استفاده میکنید اولویت گرم کردن پکیج میشود اب مصرفی و تا زمانی که اب مصرفی را نبندید پکیج برای مدار گرمایشی یا همان سیستم گرم کننده خانه آب گرم نمیدهد.

پکیج های تک مبدل به دلیل قرار گرفتن مستقیم با شعله امکان رسوب گذاری بیشتری را خواهند داشت و به همین علت مبدل های این نوع پکیج ها دچار آسیب بیشتری میشود .

از جمله مزیت های این نوع پکیج ها استهلاک پایین تر به دلیل خاموش بودن پمپ و تولید آب گرم با سرعت بالاتر است.

فرآیند کار پکیج تک مبدل
فرآیند کار پکیج تک مبدل

پکیج دو مبدل

پکیج های دو مبدل به دلیل استفاه از دو مبدل جدا برای گرم کردن آب و ایجاد آب گرم یکنواخت متداول تر هستند و میان مصرف کنندگان محبوب تر. روش عملکرد به این نوع نسبت به پکیج تک مبدل متفاوت است.

به صورتی که این پکیج از دو مبدل گرمایی که یکی مقابله شعله مستقیم قرار دارد و دیگری با استفاده از آب گرم تولید شده دیگری گرم خواهد شدو کمک به مصرف گاز کم تر و میتوان هم زمان از دو مدار آب گرمایشی و آب مصرفی استفاده نمود.

در تمامی پکیج ها دو ورودی آب سرد و دو ورودی آب گرم و یک ورودی گاز شهری  وجود دارد.

نکته :آب سیستم گرمایشی به صورت بسته و سیرکوله میباشد مثل رادیاتور خودرو یعنی آب همیشه در حال چرخش میباشد و عوض نمیشود.

فرآیند کار پکیج دو مبدل
فرآیند کار پکیج دو مبدل

تمامی برند های معتبر در فروشگاه مشهد دما قرار دارد و آماده همراهی شما در مسیر خرید پکیج هستیم. برند هایی نظیر ایران رادیاتور ، بوتان، فرولی و لورچ و دیگر برند ها

لوازم لازم برای خرید پکیج چیست ؟

برای نصب پکیج ها عموما به این موارد زیر نیاز است:

۱- دو عدد شیلنگ ۴۰ سانتی متر ۱\۴ و ۳\۴

شیلنگ های پکیج تنوع بسیار زیادی دارند که عبارت اند از شینلگ (حصیری روکش استیل – حصیری روکش آلمینوم –فلکسیبل ثابت – فلکسیبل ثابت روکش دار –فلکسیبل کششی بدون روکش –فلکسیبل کششی روکش دار ).

بهترین نوع شیلنگ پکیج شیلنگ های فلکسیبل میباشند زیرا این نوع شیلنگ ها از استیل مرغوب ساخته میشوند که باعث میشود رسوبات و زنگ زدگی به شیلنگ شما نچسبد

شیلنگ های فلکسیبل به دو دسته ثابت و کششی تقسیم میشود

تفاوت بین شیلنگ ثابت و کششی این است که شما در شیلنگ ثابت نمی توانید سایز ان را کم یا زیاد کنید ولی در شیلنگ کششی به دلیل ان که حالت فنری دارد شما میتواند سایز شیلنگ را تا دو برابر افزایش دهید به طور مثال شیلنگ 30*60 -40*80 -50*100

شیلنگ روکش دار به این صورت میباشد که روی بدنه استیل شیلنگ یک روکش سیلیکونی قرار میگیرد که جلو گیری از لرزش و نمای بهتری داشته باشد روکش ها در رنگ بندی های متفاوتی میباشند

شیلنگ های حصیری به دلیل نامرغوب بودن و پیشرفت تکنولوژی کم تر مورد استفاده قرار میگیرد

شیلنگ های حصیری چون تنه اصلی از جنس جیر (پلاستیک فشرده )هست با گذشت مدت زمان حدود دو الی سه سال جنس ان خشک یا به عبارتی کهنه میشود و شروع به نشتی میکند و برای پکیج مشکل ساز میشود روی تنه اصلی شیلنگ های حصیری یک بافتی قرار دارد که بیشتر یا از جنس آلمینوم هست یا استیل که از تنه اصلی یا همان جیر (پلاسیک فشرده )محافظت میکند.

در شیلنگ های حصیری ابتدا و انتهای ان با استفاده از دستگاه پرس شلنگ انجام میشود و امکان نشتی بسار زیاد هست اما در شیلنگ های فلکسیبل با استفاده از جوشصنعتی  این کار انجام میگیرد مهره الیو شیلنگ های حصیری از جنس فولاد اهن می باشد و جنس مهره الیو شیلنگ های فلکسیبل از جنس برنج ابکاری شده می باشد.

در شیلنگ های حصیری دبی ورودی و خروجی آب نسبت به شیلنگ های فلکسیبل بسیار کوچک تر است و همین امر باعپ میشود در شیلنگ های حصیری به دلیل باپپن بودن دبی آب فشار بسیار زیادی روی پمپ دستگاه بیاید

شلنگ روکش دار فلکسی
شلنگ روکش دار فلکسی مشهد دما

بهترین نوع شیلنگ پکیج شیلنگ های فلکسیبل میباشند زیرا این نوع شیلنگ ها از استیل مرغوب ساخته میشوند که باعث میشود رسوبات و زنگ زدگی به شیلنگ شما نچسبد

۲- دو شیر پروانه ای ۱.۲ و ۳.۴

شیر های پکیجی به دو دسته پروانه ای و ربع گرد تقسیم میشوند.

شیر های یروانه ای به دلیل این که دبی یا خروجی اب بیشتری دارد برای سلامت و طول عمر پمپ پکیج بسیار بهتر میباشد ترجیحا از شیر های خریداری کنید که علامت استاندارد روی تنه برنجی شیر حک شده باشد.

شیر های ربع گرد به دیلیل این که دبی خروجی آب آن ها کم تر است فشار بسیار زیادی بر روی پمپ پکیج وارد می کند و به دلیل وزن کمتر برنج تقریبا قیمت آن نسبت به شیر پروانه حدود 40تا60 درصد کم تر هست.

شیر پروانه ای پکیج
شیر پروانه ای مشهد دما

بر روی شیر های استاندارد دو کلمه DN و PNوجود دارد که هر کدام نشانگر یک چیز میباشد.

DN چیست و چه کاربردی برای ما دارد : DN  مخفف کلمه نامینال دیامتر می باشد که بشان دهنده قطر نامی میباشد که می توان بدانید قطر نامی شیر چند می باشد.

PN  چیست و چه کاربردی برای ما دارد : PN مخفف کلمه نامینال پرشر می باشد که به شما توان تحمل فشار وارده بر شیر را به ما نشان می دهد.

ترجیحا از شیرآلات PN20 استفاده نماید زیرا تحمل فشار بار انها 20 بار میباشد.

شیر پروانه ای
شیر پروانهای مخصوص پکیج

۳- سختی گیر آب مغناطیسی

سختی گیر آب به این صورت کار میکند که سر راه آب ورودی نصب میشود و همان تور که از اسمش پیدا است سختی آب را میگیرد ولی مشکل اصلی این نوع سختی گیر این است که بعد از گذشت مدت یک تا دو سال خاسیت آهن ربای خود را از دست داده و دیگر هیچ کاربردی ندارد و فقط تبدیل به یک رابط معمولی میشود

صافی مغناطیسی
سختی گیر مغناطیسی

۴- صافی سه راه برنجی ۳.۴

صافی برنجی قطعه ای است که ذرات سنگین داخل آب ورودی پکیج را گرفته عدم رسوب آنها در دستگاه خواهد شد.

صافی برنجی
صافی برنجی

۵- دستگاه محافظ برق

محافظ برق یکی از ضروری ترین کالا هایی است که برای پکیج ها با ظرفیت های متعدد باید خریداری شود. به دلیل نوسانات برق و قطعی ها امکان آسیب دیدن به مدار الکترونیک داخلی پکیج ها بسیار است که این این وسیله باعث پیشگیری خرابی اینچنین خواهد شد.

محافظ برق
محافظ برق

ملزومات پیشگیری خرابی پکیج ها که باید در لیست خرید مخصوصا برای مشهد قرار گیرد

فیلتر پلی فسفات

از دیگر ملزومات که نیز بسیار حائز اهمیت هستند و بودن آنها عمر پکیج را بالا خواهد برد و خرید آنها باعث عمر پکیج در شهرستانی نظیر مشهد میشود فیلتر های پلی فسفات می باشد.

با توجه به نظر متخصصان حوزه تاسیسات، آب های مصرفی این منطقه دارای سختی قابل توجه است که خود به باعث کاهش کارایی پکیج ها خواهد شد. لازم به ذکر است که فیلتر پلی فسفات هیچ گاه سختی آب را کاهش نمی دهد.

فسفات ها باعث جلوگیری بوجود آمدن کربنات های محلول میشوند. فسفات ها از عاملین اصلی مهار کردن یون های آهن و رسوبات آب ها است. و فسفات ها با ایجاد لایه نازک بر روی سطوح فلز ها مانع از ایجاد خوردگی خراب در درون پکیج ها و سیستم گرمایش خواهند شد.

تذکرمهم : این فیلتر ها باید بعد از ۶ ماه با فسفات شارژ شوند یا تعویض گردند. آب بعد از ورود به فیلتر پلی فسفات هرگز قابل خوردن نیست و نباید آنرا نوشید.

فیلتر پلی فسفات به دلیل تعویض راحت کارتریج و ارزان بودن قیمت کارتیج محبوبیت زیادی بین مصرف کنندگان خود دارد .

فیلتر پلی فسفات

مشهد دما ارائه دهنده تخصصی ترین محصولات گرمایشی و سرمایشی

با کامنت و نظرات شما دوستان عزیز مشهد دما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 116 میانگین: 5]

17 پاسخ

 1. خیلی خوب و مفید بود فقط ای کاش درباره خرید پکیج در مشهد بیشتر اطلاعات میدادین

 2. سلام وقت بخیر من سازننده هستم و در شهرک غرب پروژه های زیادی ساختم و با افراد تاسیساتی بسیار زیادی سرو کار داشتم ولیکن از وقتی با مشهد دما اشنا شدم دقدقه خرید جنس و تهیه کالا رو ندارم حتی در زمانی که جنس تو بازار نیست و از همه مهم تر این این که نماینده سطح یک شرکت های بزرگی مثل (ایران رادیاتور -بوتان -لورچ )هستن و قیمت های بسیار بسیار منصفانه ای برای انواع قشر از جامعه دارن و سبد کالایی بسیار متنوعی دارن بزرگ ترین مشکل مشهد دما به نظر من دور بودن از شهرک غرب است که یکم کار رو برای من سخت کرده وگرنه از همه لحاظ عالی هستن .

  1. ممنون از نظر لطف شما جناب محمد
   تلاش خواهیم داشت در آينده این دغدغه را مرتفع سازیم. در صورت امکان لطفا اطلاعات خودتون رو برای ما ارسال کنید تا تجربه بهتری برای شما بسازیم

   1. سلام مهندس من هم سازنده آپارتمان هستم و اطلاعات مربوط به پکج ندارم اگر کاتالوگ محصولات را برای من بفرستید ممنون میشم

 3. وقت بخیر جناب میشه در مورد پکیج های فن دارو بدون فن توضیح بدی و مهندس ناظر گفته حتما باید پکیج بدون فن باشه ایا میشه پکیج معمولی بزاریم ؟
  ممنونم از توضیحاتتون

  1. سلام وقت بخیر
   در مورد فن پکیج ها که فن دار باشد یا بدون فن این رو باید مهندس ناظر شرکت گاز و نصاب مجاز شرکت نصب کننده پکیج تاییده بدهند ولی به صورت کلی استاندارد مشهد برای ساختمان های که پکیج در بالکن قرار میگیرد تمامی پکیج ها باید فن دار باشند و در ساختمانی که به طور مثال چهار طبقه باشد و دودکش سیمانی کار شده باشد و همه به سمت پشت بام بروند طبقه چهارم و سوم حتماً باید فن دار و طبقه اول حتماً بدون فن و طبقه دوم بسته به نظر مهندس ناظر گاز میتواند فن دار یا بدون فن باشد
   طبقه چهارم و سوم به این دلیل باید فن دار باشد که ارتفاع تا انتهای دوکش زیر پنج متر هست و مکش زیادی برای انتقال دود به بیرون ندارد برای همین حتماً باید فن دار باشد
   طبقه اول به این دلیل باید بدون فن باشد که متراژ لوله سیمانی حدود 12تا 15متر میشود و مکش بسیار خوبی دارد و باید بدون فن باشد زیرا اگر فن دار در طبقه اول کار شود احتمال گاز گرفتگی در طبقات بالا وجود دارد امکان به همین دلیل هست که میگویند طبقه اول باید بدون فن باشد
   طبقه دوم بسته به تایید ناظر مهندس گاز باید پکیج خریداری شود
   توجه داشته باشید استاندارد شهر ها باهم متفاوت هست این متن بالا برای خرید پکیج در مشهد می‌باشد

 4. سلام خسته نباشید من میخوام بدونم تفاوت پکیج L و M ایران رادیاتور در چیست ایا واقعا فرقی دارن با هم یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیز و همراه خوب مشهد دما
   بله این دو سری پکیج با هم تفاوت دارن
   پکیج های سری جدید ایران رادیاتور (معروف به سری L) از بسیاری جهات مانند پکیج های سری قدیم ایران رادیاتور (معروف به سری M) می باشد ، مشخصات فنی این دو سری مانند راندمان حراراتی ، حداکثر توان گرمایی ، حداکثر دمای آبگرم مصرفی ، هد استاتیک پمپ و… مانند هم می باشد. مزیت پکیج های سری L در دیجیتالی بودن آن و دارا بودن نمایشگر دیجیتالی و ارائه ی کدهای خطا برای عیب یابی آسانتر ، نشان دادن دمای آب بر روی نمایشگر ، منبع انبساط بزرگتر و هیدروبلاک برنجی می باشد که در سری M این مزایا وجود ندارد که البته همین مزیت ها باعث بزرگتر شدن حجم دستگاه و افزایش وزن سری L به نسبت سری M شده است. قیمت سری L نیز به علت افزوده شدن این مزایا حدود 7 الی 8 درصد بیشتر از پکیج های سری M می باشد.

 5. سلام میخواستم بدونم حداقل فاصله ی پایین ترین نقطه ی دستگاه پکیج دیواری با کف زمین چقدر است ممنون میشم اگر جواب بدین ؟

  1. سلام و خسته نباشید خدمت شما همراه گرامی
   این پکیج ها برای فضاهایی که فقط به گرمایش نیاز دارند طراحی و ساخته شده است و به علت قیمت کمتر ، سادگی سیستم و سهولت در تعمیر و نگهداری برای فضاهایی که فقط به گرمایش ( بدون نیاز به آبگرم مصرفی ) نیاز دارند بهترین انتخاب است.

 6. سلام چه لوازم حفاظتی برای طولانی تر شدن عمر پکیج دیواری توصیه میشود ؟

  1. سلام خدمت شما دوست عزیز
   نصب سختی گیر پلی فسفات و صافی برگشت پمپ یا همان استرینر و یک محافظ برق استاندارد مخصوص پکیج دیواری توصیه اکید میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *